Autor / Wiadomość

BESZCZELER

hide
Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Nie 17:57, 10 Cze 2007     Temat postu: BESZCZELER


Fragment czegoś nad czym pracuje...


To nie będzie kolejna książka o miłości, ani o wyskokach z młodocianej młodości. Nie powiem nic o tym jak trzeba żyć, bo warto żyć. Nikomu nie będę wytykać błędów, bo ich po prostu nie ma. Błąd po prostu = doświadczenie empiryczne +/- doświadczenie metafizyczne. Tu nie będzie rozczulania ani rad dla potomności, ale książka będzie o pseudo normalności. .W tej pracy (pseudo)naukowej będziemy normalnie rozpatrywać stanowisko na dzień dzisiejszy anormalnej sytuacji, bezczelnego kraju i jakże drogich, „szanujących” siebie nawzajem obywateli plebejskich miasteczek. Tej książki nie dedykuje mamie, czy tacie, koleżance, czy kochance. Jest dla mnie i dziękuje SOBIE.


I.
Osobliwe Osobowości


Gdzieś w dalekiej otchłani świata jest sobie niewielki, bezczelny kraj. W tym kraju jest miejsce dla niewielkiego, plebejskiego miasteczka. Nie jest ono ani szare, ani słoneczne. W tym miasteczku jest dom w którym mieszka nie szary, ale bardziej słoneczny człowiek. Ma prawie normalną naturę i prawie normalnie patrzy na świat, prawie normalnie pije i (wbrew ogólnym przekonaniom) żyje. Ten jeden z naszych osobliwych osobowości nazywa się JA i jest pozornie normalnym = nieciekawym człowiekiem. Wszystko co normalne w dzisiejszych czasach jest nieciekawe, skopiowane, proste albo prostackie, nietuzinkowe, tępe, podłe, szczwane, kłamliwe, pseudointelektualne i paradoksalne. Właściwie wcale nie trzeba się starać, aby przynależeć do normalnego społeczeństwa. Chyba, że znajdują się jeszcze ludzie, którzy nie chcą równać w dół i nie kładą się na podłodze. Taką osobą, która nie chce równać do moich statystycznych oraz opisowych danych na temat normalnego społeczeństwa jest JA choć jak wspomniano na pierwszy rzut oka tego nie widać.
Następnym bohaterem tej opowieści, którego trzeba by było przedstawić jest CZEKO SEN. Tą osobliwą osobowość określę jako bardziej niż normalną, ma bardziej niż normalne życie i cała jest bardziej niż normalnie. O CZEKO ŚNIE można pisać i mało i krótko zależy, czy będziemy przejmować się takimi osobowościami, czy nie. W naszej pracy zakładamy, że tak, ponieważ każdy prawie normalny człowiek niestety takimi bardziej normalnymi jednostkami się przejmuje.. Takie CZEKO SNY mają ogromny wpływ na takich JA. Uważam nawet, że tacy bardziej normalni ludzie są potrzebni jako terapia wstrząsowa dla tych prawie normalnych ludzi, aby poznać samego siebie i granice własnych, podłych możliwości. CZEKO SEN nie będzie ani dobry, ani zły. Może będzie smaczny, ale jak wszystko co zjadliwe ma swoją datę ważności. Na pudełku przybija się tylko stempel z datą przydatności dla odpowiedniej osoby. Coś w stylu JA tu był, albo inny element.
Do tanga trzeba dwojga, ale to trochę za mało na imprezę jaka by mi odpowiadała dlatego jest JESZCZE KTOŚ . Chce być i dobry, i chce być zły. To tak jak w opowieści Platona o Erosie, który nie jest ani bogiem, ani człowiekiem jest pomiędzy. JESZCZE KTOŚ jest właśnie takim pomiędzy normalnym człowiekiem. Chce dobrze, ale zarazem chce źle, wychodzi nijak, albo pełne nienawiści. Tej osoby nie dam do końca poznać tak jak żadnej z wyżej wymienionych. Jedno mogę powiedzieć pomiędzy normalny jest bliżej do bardziej niż normalny a dalej od prawie normalny. Te trzy typy osobliwych osobowości nie mają cech normalnych ludzi, może niektóre, ale nie wszystkie, a to już je wyróżnia.
Zobacz profil autora
Senanta
AdministratorDołączył: 18 Sty 2006
Posty: 1421
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z marzeń

PostWysłany: Śro 20:59, 09 Lip 2008     Temat postu:


Małomiasteczkowość/wiejskość nie leży mi, tam "wiedzą" lepiej od najbardziej zainteresowanej osoby. Współczuję ludziom, którzy muszą w takich układach tkwić mimo, że ich nie akceptują.
Napisz parę zdań gdy powieść będzie gotowa
Zobacz profil autora
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)


 


Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach